Чи поширюється дія статті 18 Закону України „Про охорону культурної спадщини” на будівлі, що були визнані нововиявленими пам’ятками відповідно до Закону УРСР „Про охорону та використання пам’яток історії та культури”, але до цього часу не були включені ні до Переліків (списків) пам’яток історії та культури, ні до Державного реєстру нерухомих пам’яток України?

Чи поширюється дія статті 18 Закону України „Про охорону культурної спадщини” на будівлі що були визнані нововиявленими пам’ятками відповідно до Закону УРСР „Про охорону та використання пам’яток історії та культури” але до цього часу не були включені ні до Переліків списків пам’яток історії та культури ні до Державного реєстру нерухомих пам’яток України? Держбудом направлено лист адвокату Димитрієву В.В. з роз"ясненням що відповідно до Закону України "Про охорону культурної спадщини" об"єкт культурної спадщини в тому числі щойно виявлений до вирішення питання про занесення його до Реєстру підлягає охороні відповідно до вимог зазначеного закону. Роз`яснення: Держбуд лист Держбуду України від 03.11.03 № 6/13-344