Який порядок здійснення контролю за використанням самовільно захоплених земельних ділянок під будівництво?

Який порядок здійснення контролю за використанням самовільно захоплених земельних ділянок під будівництво? На поставлені питання щодо порядку здійснення контролю за використанням самовільно захоплених земельних ділянок під будівництво будівель і споруд Держбудом надано роз’яснення. Будівельні роботи можуть проводиться тільки після отримання замовником забудовником у місцевій інспекції держархбудконтролю дозволу на їх виконання. Дозвіл на виконання будівельних робіт видається на підставі документа що засвідчує право власності чи користування у т.ч. на правах оренди земельної ділянки рішення виконавчого органу відповідної ради або місцевої держадміністрації про дозвіл на будівництво об’єкта містобудування та інших документів. Здійснення будівельних робіт на об’єктах містобудування без дозволу на їх виконання вважається самовільним будівництвом і тягне за собою відповідальність згідно з законодавством. Відповідно до Закону України “Про архітектурну діяльність” ст.10 контроль за розміщенням і будівництвом об’єктів архітектури додержанням суб’єктами архітектурної діяльності затвердженої містобудівної та іншої проектної документації місцевих правил забудови здійснюють інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Автономній Республіці Крим областях районах містах Києві та Севастополі містах обласного підпорядкування. Інспекції держархбудконтролю згідно з законодавством мають право розглядати справи про притягнення до адміністративної відповідальності службових та фізичних осіб за самовільне будівництво накладення штрафу . Роз`яснення: Держбуд