Пунктом 11.1.4.4 Правил технічного утримання установок пожежної автоматики (НАПБ Б.01.004-2000) передбачено, що обслуговуючий персонал повинен один раз на три місяці перевіряти якість піноутворювача. Згідно з НАПБ Б.05.002-98 перевірку якості піноутворювача може проводити за спеціальною методикою організація, яка має на це дозвіл-ліцензію. У паспортах заводів-виготівників вказано строк перевірки якості розчину піноутворювача — один раз на два роки. Якими нормативними документами слід керуватися стосовно способів перевірки якості піноутворювачів і періодичності цих перевірок?

Пунктом 11.1.4.4 Правил технічного утримання установок пожежної автоматики НАПБ Б.01.004-2000 передбачено що обслуговуючий персонал повинен один раз на три місяці перевіряти якість піноутворювача. Згідно з НАПБ Б.05.002-98 перевірку якості піноутворювача може проводити за спеціальною методикою організація яка має на це дозвіл-ліцензію. У паспортах заводів-виготівників вказано строк перевірки якості розчину піноутворювача один раз на два роки. Якими нормативними документами слід керуватися стосовно способів перевірки якості піноутворювачів і періодичності цих перевірок? Вимоги стосовно способів пере¬вірки якості піноутворювачів їх періодичності викладені в ДСТУ 3789-98 «Піноутворювачі загального призначення для гасіння пожеж» ДСТУ 4041 2001 «Піноутворювачі спеціального призначення що використовуються для гасіння пожеж водонерозчинних і водорозчинних горючих рідин» інструкції «Про порядок застосування і випробування піноутворювачів для пожежогасіння» затвердженої наказом МВС України від 03.08.99 р. № 608 та в паспортах заводів-виготівників поширюються тільки на ті що зберігаються в заводській упаковці. Періодичність перевірки якості піноутворювачів що зберігаються безпосередньо в установках пожежогасіння визначено вимогами п. 11.1.4.4 НАПБ Б.01.004-2000 «Правила технічного утримання установок пожежної автоматики». Одночасно інформуємо що НАПБ Б.05.002-98 «Інструкція про умови і правила провадження підприємницької діяльності ліцензійні умови з надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення та контроль за їх дотриманням» втратила чинність з 23.01.2001 р. Роз`яснення: Охорона праці №12 2004