Чи потрібно брати в органах Держнаглядохоронпраці дозвіл на проведення робіт підвищеної небезпеки відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 15.10.2003 р. № 1631 «Про затвердження Порядку видачі дозволів Державним комітетом з нагляду за охороною праці та його територіальними органами» для підприємства, яке розпочало свою діяльність у 1975 р., не змінювало напрям діяльності і форму власності?

Чи потрібно брати в органах Держнаглядохоронпраці дозвіл на проведення робіт підвищеної небезпеки відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 15.10.2003 р. № 1631 «Про затвердження Порядку видачі дозволів Державним комітетом з нагляду за охороною праці та його територіальними органами» для підприємства яке розпочало свою діяльність у 1975 р. не змінювало напрям діяльності і форму власності? Ст. 21 Закону «Про охорону праці» визначає що роботодавець повинен одержати дозвіл на початок роботи та види робіт підприємства діяльність якого пов'язана з виконанням робіт та експлуатацією об'єктів машин механізмів устаткування підвищеної небезпеки. Перелік видів робіт об'єктів машин механізмів устаткування підвищеної небезпеки визначається Кабінетом Міністрів. Підприємства які були створені та виконували роботи або експлуатували об'єкти до виходу постанови Кабінету Міністрів від 15.10.2003 р. № 1631 «Про затвердження Порядку видачі дозволів Державним комітетом з нагляду за охороною праці або його територіальними органами» та мають дозвіл виданий відповідно до наказу Комітету від 04.06.99 р. № 103 не повинні отримувати дозвіл до закінчення терміну дії наявного. У разі відсутності у підприємства вищезгаданого дозволу або наявності дозволу на початок роботи підприємства згідно з постановою Кабінету Міністрів від 06.10.93 р. №831 без зазначення видів діяльності йому необхідно отримати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки або експлуатацію об'єктів підвищеної небезпеки у разі їх виконання. Роз`яснення: Охорона праці №10 2004