Чи маю я право на пільгову пенсію згідно зі Списком № 2, якщо на 16.01.2003 р. ямала 10 років стажу роботи в рентгенвідділенні під впливом іонізуючого випромінювання, що й було підтверджено результатами атестації робочих місць за умовами праці? Адже, якщо я правильно зрозуміла, згідно зі Списом № 2, затвердженим 16.01.2003р., право на пільгову пенсію залишили лише молодшим медичним сестрам рентгенвідділень онкологічних закладів (п. 24ж - 2г)

Чи маю я право на пільгову пенсію згідно зі Списком № 2 якщо на 16.01.2003 р. ямала 10 років стажу роботи в рентгенвідділенні під впливом іонізуючого випромінювання що й було підтверджено результатами атестації робочих місць за умовами праці? Адже якщо я правильно зрозуміла згідно зі Списом № 2 затвердженим 16.01.2003р. право на пільгову пенсію залишили лише молодшим медичним сестрам рентгенвідділень онкологічних закладів п. 24ж - 2г . Згідно з вимогами ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» право на пенсії за віком на пільгових умовах мають працівники зайняті повний робочий день на підземних роботах на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими зі шкідливими і важкими умовами праці за Списками № 1 і № 2 виробництв робіт професій посад і показників затвердженими постановою Кабінету Міністрів від 16 січня 2003 р. № 36 і за результатами атестації робочих місць. На даний час Мінпраці готує зміни до зазначених списків у яких позиція розділу XXIV «Охорона здоров'я та соціальна допомога» про яку йдеться у Вашому листі викладена у такій редакції: 24к к у рентгенівських відділеннях кабінетах ; 24к молодші медичні сестри з догляду за хворими. Отже якщо Ви працювали за посадою «молодша медична сестра з догляду за хворими» у рент-генвідділенні і зайняті були на відповідних роботах та в умовах передбачених Списком повний робочий день Ви можете мати право на пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 2 у разі підтвердження цього права результатами атестації Вашого робочого місця за умовами праці. Молодші медичні сестри зайняті у рентгенівських відділеннях кабінетах права на пенсію за віком на пільгових умовах не мають. Роз`яснення: О. ЧЕРНЕТЕНКО заступник Головного державного експерта з умов праці України Міністерства праці та соціальної політики Охорона праці №9 2004