Згідно з Правилами будови і безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів (ДНАОП 0.00-1-03-02) після відпрацювання строку служби, зазначеного в експлуатаційних документах, вантажопідіймальні крани підлягають позачерговому повному технічному огляду спеціалізованою організацією з проведенням попередньо експертного обстеження цих кранів також: спеціалізованою організацією. Повний технічний огляд повинна проводити та ж організація, що здійснювала експертне обстеження, чи це повинна бути інша спеціалізована організація, яка має дозвіл на проведення технічних оглядів?

Згідно з Правилами будови і безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів ДНАОП 0.00-1-03-02 після відпрацювання строку служби зазначеного в експлуатаційних документах вантажопідіймальні крани підлягають позачерговому повному технічному огляду спеціалізованою організацією з проведенням попередньо експертного обстеження цих кранів також: спеціалізованою організацією. Повний технічний огляд повинна проводити та ж організація що здійснювала експертне обстеження чи це повинна бути інша спеціалізована організація яка має дозвіл на проведення технічних оглядів? Проведення технічних оглядів вантажопідіймальних кранів згідно з п. 10.3.5 чинних Правил будови і безпечної експлуатації вантажо-підіймальних кранів ДНАОП 0.00-1.03-02 покладається на спеціалізовані організації в тому числі роботодавців виробників або ремонтні підприємства які в установленому порядку отримали дозвіл Держнагляд-охоронпраці на виконання цих робіт. У тих випадках коли спеціалізована організація з експертного обстеження має дозвіл і на право проведення технічних оглядів то після експертного обстеження вона проводить і технічний огляд. Роз`яснення: Охорона праці № 7 2004