Чи зараховується у подвійному розмірі період роботи у протитуберкульозному кабінеті нашої поліклініки при обчисленні стажу, що дає право на пенсію, як це передбачено ст. 60 Закону «Про пенсійне забезпечення» для працівників деяких медичних закладів, а якщо зараховується, то чи маю я право на пільгову пенсію за віком з 50 років згідно з п. 24а-2б Списку № 2 за результатами атестації робочих місць?

Чи зараховується у подвійному розмірі період роботи у протитуберкульозному кабінеті нашої поліклініки при обчисленні стажу що дає право на пенсію як це передбачено ст. 60 Закону «Про пенсійне забезпечення» для працівників деяких медичних закладів а якщо зараховується то чи маю я право на пільгову пенсію за віком з 50 років згідно з п. 24а-2б Списку № 2 за результатами атестації робочих місць? Згідно з частиною четвертою ст. 24 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» періоди трудової діяльності та інші періоди що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах передбачених законодавством що діяло раніше. Відповідно до ст. 60 Закону «Про пенсійне забезпечення» зі змінами що набули чинності 15.08.2003 р. до стажу роботи у подвійному розмірі зараховується робота в лепрозорних і протичумних закладах охорони здоров'я у закладах від¬діленнях з лікування осіб заражених вірусом імунодефіциту людини або хворих на СНІД в інших інфекційних закладах відділеннях охорони здоров'я у патологоанатомічних і реанімаційних відділеннях закладів охорони здоров'я а також у психіатричних закладах охорони здоров'я. Згідно з абзацом 9 ст. 1 Закону «Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз» протитуберку¬льозні заклади спеціалізовані заклади охорони здоров'я що здійснюють діагностику туберку¬льозу та надають лікувально-профілактичну стаціонарну та амбулаторну допомогу хворим на туберкульоз протитуберкульозні диспансери лікарні відділення кабінети науково-дослідні інститути денні стаціонари санаторії тощо . Перелік протитуберкульозних закладів затверджується центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я. Відповідно до ст. 16 Закону «Основи законодавства України про охорону здоров'я» безпосередню охорону здоров'я населення забезпечують санітарно-профілактичні лікувально-профілактичні фізкультурно-оздоровчі санаторно-курортні аптечні науково-медичні та інші заклади охорони здоров'я. Во¬ни створюються підприємствами установами та організаціями з різними формами власності а також приватними особами за наявності необхідної матеріально-технічної бази і кваліфікованих фахівців. Порядок і умови створення закладів охорони здоров'я державної реєстрації та акредитації цих закладів а також порядок ліцензування медичної та фармацевтичної практики визначаються актами законодавства України. Заклад охорони здоров'я здійснює свою діяльність на підставі статуту що затверджується власником або уповноваженим ним органом. Протитуберкульозний кабінет поліклініки є структурним підрозділом закладу охорони здоров'я поліклініки а не є закладом охорони здоров'я. На підставі вищевикладеного права на пільгове обчислення стажу роботи відповідно до ст. 60 Закону «Про пенсійне забезпечення» працівники протитуберкульозного кабінету поліклініки не мають. Роз`яснення: А. БОНІСЛАВСЬКИЙ заступник Голови правління Пенсійного фонду України Охорона праці № 7 2004