З 1977 р. і до цього часу працюю художником-оформлювачем. Знаю, що близька до моєї професія «маляр» є в Списку № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах. А чи мають таке право працівники моєї професії?

З 1977 р. і до цього часу працюю художником-оформлювачем. Знаю що близька до моєї професія «маляр» є в Списку № 2 виробництв робіт професій посад і показників зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах. А чи мають таке право працівники моєї професії? Згідно з вимогами ст. 13 Закону «Про пенсійне забезпечення» право на пенсію за віком на пільгових умовах мають працівники зайняті повний робочий день на роботах із особливо шкідливими і особливо важкими а також зі шкідливими та важкими умовами праці за Списками виробництв робіт професій посад і показників зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах затвердженими Кабінетом Міністрів і за результатами атестації робочих місць. Тобто підставою для призначення такої пенсії є насамперед наявність професії та виробництва в зазначених вище Списках та підтвердження відповідних умов праці працівника результатами атестації робочих місць за умовами праці протягом повного робочого дня встановленого для даного виробництва. Відсутність хоча б однієї з цих умов не дає права працівникові на пенсію за віком на пільгових умовах. Оскільки професія «художник-оформлювач» не передбачена діючими на даний час Списками № 1 і № 2 виробництв робіт професій посад і показників зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах затвердже¬ними постановою Кабінету Міністрів від 16 січня 2003 р. № 36 як не була передбачена вона і раніше діючими Списками затвердженими постановами Кабінету Міністрів України від 11 березня 1994 р. № 162 Кабінету Міністрів СРСР від 26 січня 1991 р. № 10 та Ради Міністрів СРСР від 22 серпня 1956 р. № 1173 тому Ви не маєте права на пенсію за віком на пільгових умовах. Роз`яснення: Охорона праці № 6 2004