Згідно з Правилами пожежної безпеки в Україні керівник підприємства чи структурного підрозділу, де проводяться вогневі роботи на тимчасових робочих місцях (крім будівельних майданчиків та приватних домоволодінь), зобов'язаний оформити наряд-допуск на проведення цих робіт. Чи має право командир ДПД, служба охорони праці підприємства погоджувати наряд-допуск на виконання вогневих робіт на тимчасових місцях?

Згідно з Правилами пожежної безпеки в Україні керівник підприємства чи структурного підрозділу де проводяться вогневі роботи на тимчасових робочих місцях крім будівельних майданчиків та приватних домоволодінь зобов`язаний оформити наряд-допуск на проведення цих робіт. Чи має право командир ДПД служба охорони праці підприємства погоджувати наряд-допуск на виконання вогне¬вих робіт на тимчасових місцях? Дійсно відповідно до вимог п. 8.1.1.3 Правил пожежної безпеки в Україні ДНАОП 0.01-1.01-95 введених в дію наказом Міністерства внутрішніх справ України від 22 червня 1995 р. № 400 наряд-допуск на проведення вогневих робіт на тимчасових місцях видається тільки керівником підприємства його заступником головним інженером або керівником структурного підрозділу підприємства де проводяться вогневі роботи склад цех лабораторія майстерня тощо . Крім цього проведення вогневих робіт та їх продовження на тимчасових місцях повинно узгоджуватись з пожежною охороною об'єкта добровільною пожежною дружиною або фахівцем з пожежної безпеки підприємства а у разі їхньої відсутності - зі службою охорони праці. Роз`яснення: Охорона праці № 2 2004