У липні 2001 р. медико-соціальна експертна комісія (МСЕК) встановила мені 30% втрати працездатності внаслідок виробничої травми. Фонд соціального страхування від нещасних випадків виплачував мені щомісячно страхові виплати, але одноразову допомогу вперше нарахували тільки в травні 2003 p., тобто майже на два роки пізніше, ніж це потрібно було б зробити. Середньомісячну заробітну плату для визначення розміру одноразової допомоги розрахували виходячи із даних дворічної давнини. Чи не повинні були мені збільшити середньомісячну заробітну плану на коефіцієнт зростання середньої заробітної плати у галузях національної економіки за ці два роки?

У липні 2001 р. медико-соціальна експертна комісія МСЕК встановила мені 30% втрати працездатності внаслідок виробничої травми. Фонд соціального страхування від нещасних випадків виплачував мені щомісячно страхові виплати але одноразову допомогу вперше нарахували тільки в травні 2003 p. тобто майже на два роки пізніше ніж це потрібно було б зробити. Середньомісячну заробітну плату для визначення розміру одноразової допомоги розрахували виходячи із даних дворічної давнини. Чи не повинні були мені збільшити середньомісячну заробітну плану на коефіцієнт зростання середньої заробітної плати у галузях національної економіки за ці два роки? Відповідно до п. 2 ст. 34 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного 'випадку на виробництві та професійного захворювання які спричинили втрату працездатності» у разі стійкої втрати професійної працездатності встановленої МСЕК Фонд соціального страхування від нещасних випадків проводить одноразову страхову виплату потерпілому сума якої визначається із розрахунку середньомісячного заробітку потерпілого за кожний відсоток втрати потерпілим професійної працездатності але не вище чотирикратного розміру граничної суми за¬робітної плати доходу з якої справляються внески до Фонду. Згідно з п. З Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 21.02.2001 р. № 159 компенсації підлягають такі грошові доходи разом із сумою індексації які одержують громадяни в гривнях на території України і не мають разового характеру. Виходячи з вищевикладеного відділення виконавчої дирекції Фонду в м. Одесі не має підстав для збільшення розміру одноразової допомоги. Роз`яснення: О. СІТАЛО заступник директора виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Охорона праці № 2 2004