Внаслідок нещасного випадку працівник підприємства отримав травму і перебуває на лікуванні у лікувальній установі обласного центру. Як відомо, в графі 10 Журналу реєстрації потерпілих від нещасних випадків передбачено підпис особи, яка одержала акт за формою Н-1. То як правильно вчинити у вищезазначених обставинах: направити акт потерпілому у лікувальну установу чи чекати, коли звернеться за актом його довірена особа або він сам? Кому із рідних потерпілого, які не є довіреною особою, можна видати акт?

Внаслідок нещасного випадку працівник підприємства отримав травму і перебуває на лікуванні у лікувальній установі обласного центру. Як відомо в графі 10 Журналу реєстрації потерпілих від нещасних випадків передбачено підпис особи яка одержала акт за формою Н-1. То як правильно вчинити у вищезазначених обставинах: направити акт потерпілому у лікувальну установу чи чекати коли звернеться за актом його довірена особа або він сам? Кому із рідних потерпілого які не є довіреною особою можна вида¬ти акт? Згідно з п. 20 Положення про порядок розслідування та ведення обліку нещасних випадків професійних захворювань і аварій на виробництві затверджений акт про нещасний випадок за формою Н-1 протягом трьох діб надсилається потерпілому або його довіреній особі разом з актом розслідування нещасного випадку за формою Н-5. У вказаному Вами випадку акти за формою Н-1 та Н-5 видаються під розписку потерпілому який перебуває у лікувальній установі з обов'язковим зазначенням дати отримання цих актів у Журналі реєстрації потерпілих від нещасних випадків. У разі коли потерпілий перебу¬ває у тяжкому стані і не може поставити підпис про отримання відповідних актів у Журналі реєстрації власноруч вищезазначені акти отримує його довірена особа. Акти за формою Н-1 та Н-5 не можуть бути видані рідним потерпілого яким не надано право на отримання цих актів відповідно до встановленого порядку. Роз`яснення: Охорона праці № 10 2003