Хто повинен проводити технічний огляд (повний і частковий) вантажопідйомних кранів і машин: спеціалізована організація чи сам роботодавець і де отримується дозвіл на проведення технічних оглядів?

Хто повинен проводити технічний огляд повний і частковий вантажопідйомних кранів і машин: спеціалізована організація чи сам роботодавець і де отримується дозвіл на проведення технічних оглядів? Технічний огляд вантажопідйомних машин на які поширюються вимоги чинних Правил будови і безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів згідно з п. 10.3.5 цих Правил може проводитися спеціалізованою організацією чи їх власником після отримання ними дозволу в порядку встановленому Положенням про порядок видачі дозволів Комітетом по нагляду за охороною праці затвердженим наказом Держнаглядохоронпраці від 04.06.99 р. № 103 та листом Держнаглядохоронпраці від 04.11.2002 р. № 08-66/4418. Дозволи на право проведення технічних оглядів вантажопідйомних машин видаються Держнаглядохоронпраці України. Роз`яснення: Охорона праці № 10 2003