У 1966 р. відразу ж після закінчення середньої школи я був призваний до лав Радянської Армії. Після завершення військової служби працював 3 роки і 6 місяців помічником оператора на Одеському нафтопереробному заводі. Ця професія дає право на пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 1. При оформленні трудової книжки на підприємстві мені сказали, що час проходження військової служби також буде зарахований до стажу роботи для призначення пенсії на пільгових умовах. Чи вірно це і чи маю я право хоч на кілька років раніше оформити вихід на пенсію за віком?

У 1966 р. відразу ж після закінчення середньої школи я був призваний до лав Радянської Армії. Після завершення військової служби працював 3 роки і 6 місяців помічником оператора на Одеському нафтопереробному заводі. Ця професія дає право на пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 1. При оформленні трудової книжки на підприємстві мені сказали що час проходження військової служби також буде зарахований до стажу роботи для призначення пенсії на пільгових умовах. Чи вірно це і чи маю я право хоч на кілька років раніше оформити вихід на пенсію за віком? Відповідно до ст. 13 Закону «Про пенсійне забезпечення» право на пенсію за віком на пільгових умовах мають працівники зайняті повний робочий день на підземних роботах на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1 виробництв робіт професій посад і показників затвердженим Кабінетом Міністрів і за результатами атестації робочих місць: чоловіки після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років з них не менше 10 років на зазначених роботах; жінки після досягнення 45 ро¬ків і при стажі роботи не менше 15 років з них не менше 7 років і 6 місяців на зазначених роботах. Працівникам які мають не менше половини стажу роботи з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням віку передбаченого ст. 12 цього Закону на 1 рік за кожний повний рік такої роботи чоловікам і на 1 рік і 4 місяці жінкам. Щодо зарахування часу проходження військової служби до пільгового стажу то зазначений період підлягає зарахуванню в стаж роботи за спеціальністю при призначенні пенсії за вислугу років а також в стаж роботи який дає право на призначен¬ня пенсії на пільгових умовах і в пільгових розмірах якщо на момент призову на військову службу особа працювала за професією або займала посаду що передбачає такі пільги. Роз`яснення: Н. ШАМБІР начальник Управління пенсійного забезпечення Міністерства праці та соціальної політики Охорона праці № 10 2003