Чи мають право на додаткову відпустку за шкідливі умови праці маляри-штукатури, які виконують ремонтні роботи у приміщеннях інституту (в них раніше містилася районна санепідстанція і поліклініка з бактеріологічною лабораторією, і після зняття старої підлоги і шпалер у працівників часто виникає гостра респіраторна вірусна інфекція)?

Чи мають право на додаткову відпустку за шкідливі умови праці маляри-штукатури які виконують ремонтні роботи у приміщеннях інституту в них раніше містилася районна санепідстанція і поліклініка з бактеріологічною лабораторією і після зняття старої підлоги і шпалер у працівників часто виникає гостра респіраторна вірусна інфекція ? Згідно з підрозділом «Малярні роботи» розділу XXXIII «Загальні професії за всіма галузями господарства» Списку виробництв цехів професій і посад із шкідливими і важкими умовами праці зайнятість працівників на роботах в яких дає право на щорічну додаткову відпустку затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 17 листопада 1997 р. № 1290 у редакції постанови Кабінету Міністрів від 13 травня 2003 р. № 679 маляр зайнятий підготовкою поверхонь під фарбування із застосуванням бензину уайт-спіриту та ацетону у приміщеннях та на зовнішніх роботах; маляр зайнятий на роботах з нітрофарбами пульверизатором при безкамерному фарбуванні у приміщеннях; маляр зайнятий підготовкою поверхонь під фарбування із застосуванням розчинників які містять хлоровані ароматичні вуглеводи мають право на додаткову відпустку за роботу із шкідливими і важкими умовами праці до 4 календарних днів. Відповідно до п. 4 Порядку застосування зазначеного вище Списку затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики від 30.01.98 р. № 16 та зареєстрованого Міністерством юстиції 30.01.98 р. за № 57/2497 із змінами затвердженими наказом Мінпраці від 18.06.2003 р. № 150 конкретна тривалість щорічної додаткової відпустки встановлюється колективним договором залежно від результатів атестації робочих місць за умовами праці яка здійснюється згідно з постановою Кабінету Міністрів від 1 серпня 1992 р. № 442 «Про Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці». У розрахунок часу що дає право працівникові на додаткову відпустку зараховуються дні коли він фактично був зайнятий на роботах із шкідливими і важкими умовами праці не менше половини тривалості робочого дня встановленого для працівників цих виробництв професій посад п. 10 Порядку застосування Списку . Роз`яснення: О. ЧЕРНЕТЕНКО заступник начальника Відділу державної експертизи умов праці Міністерства праці та соціальної політики Охорона праці № 10 2003