Працівницю нашого підприємства - телефонограмою спортивного комітету запросили взяти участь у спортивних змаганнях з армрестлінгу, які проводились за програмою заводської спартакіади ВАТ «Азовмаш», до складу якого входить і наше підприємство. Змагання проходили в спортивному комплексі ВАТ «Азовмаш». Під час змагань працівниця отримала травму правої руки (перелом), і їй зробили операцію. При розслідуванні цього нещасного випадку думки членів комісії відносно того, який складати акт, за формою Н-1 чи НТ,— розійшлися. Який оке акт, необхідно складати в такому випадку?

Працівницю нашого підприємства - телефонограмою спортивного комітету запросили взяти участь у спортивних змаганнях з армрестлінгу які проводились за програмою заводської спартакіади ВАТ «Азовмаш» до складу якого входить і наше підприємство. Змагання проходили в спортивному комплексі ВАТ «Азовмаш». Під час змагань працівниця отримала травму правої руки перелом і їй зробили операцію. При розслідуванні цього нещасного випадку думки членів комісії відносно того який складати акт за формою Н-1 чи НТ розійшлися. Який оке акт необхідно складати в такому випадку? Згідно з п. 6 Положення про порядок розслідування та ведення обліку нещасних випадків професійних захворювань і аварій на виробництві затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 21.08.2001 р. № 1094 за висновками роботи комісії з розслідування визнаються пов`язаними-з виробництвом і складається акт за формою Н-1 про нещасні випадки що сталися з працівником під час виконання трудових посадових обов'язків у тому числі у відрядженні а також ті що сталися під час проведення дій в інтересах підприємства на якому працює потерпілий тобто дій які не входять до кола виробничого завдання чи прямих обов'язків працівника надання необхідної допомоги іншому працівникові дії щодо попередження можливих аварій або рятування людей та майна підприємства інші дії за наявності розпорядження роботодавця тощо . Отже нещасний випадок який стався за описаних у листі обставин може бути визнаний пов'язаним з виробництвом якщо роботодавець давав розпорядження на участь потерпілої у спортивних змаганнях. Роз`яснення: В. ТОЛМАЧОВ начальник управління організації державного нагляду та обліку травматизму Держнаглядохоронпраці України Охорона праці № 8 2003