У Правилах безпечної експлуатації електроустановок споживачів (п. 6.9.8) визначено, що водії механізмів і вантажопідйомних машин повинні мати II групу з електробезпеки, а в Правилах будови і безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів (п. 10.4.17) записано, що машиністи кранів повинні матий групу з електробезпеки не нижче III. Яку ж групу з електробезпеки повинні мати машиністи кранів?

У Правилах безпечної експлуатації електроустановок споживачів п. 6.9.8 визначено що водії механізмів і вантажопідйомних машин повинні мати II групу з електробезпеки а в Правилах будови і безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів п. 10.4.17 записано що машиністи кранів повин¬ні матий групу з електробезпеки не нижче III. Яку ж групу з електробезпеки повинні мати машиністи кранів? Присвоєння групи з електробезпеки машиністам кранів з електроприводом не нижче III згідно з вимогами п. 10.4.17 Правил будови і безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів ДНАОП 0.00-1.03-02 вимагається лише в тих випадках коли машиністам кранів надається право самостійного виконання робіт у діючих електроустановках. Роз`яснення: Охорона праці № 7 2003