Згідно з додатком № 2 до постанови Кабінету Міністрів від 17 листопада 1997 р. № 1290 (підрозділ «Стоматологічна практика» розділу XVII) «Про затвердження Списків виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу зі шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці», зубні техніки мали право на щорічну додаткову відпустку тривалістю 7 календарних днів, а в новіиредакціїпостанови Кабінету Міністрів від 13 травня 2003 р. № 679 у додатку № 2 їх в Списку немає. Можливо це друкарська помилка при наборі тексту і чи мають все-таки вони право на додаткову відпустку за особливі умови праці?

Згідно з додатком № 2 до постанови Кабінету Міністрів від 17 листопада 1997 р. № 1290 підрозділ «Стоматологічна практика» розділу XVII «Про затвердження Списків виробництв робіт цехів професій і посад зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу зі шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці» зубні техніки мали право на щорічну додаткову відпустку тривалістю 7 календарних днів а в новіиредакціїпостанови Кабінету Міністрів від 13 травня 2003 р. № 679 у додатку № 2 їх в Списку немає. Можливо це друкарська помилка при наборі тексту і чи мають все-таки вони право на додаткову відпустку за особливі умови праці? Згідно з позицією 133 розділу XVII «Охорона здоров'я освіта та соціальна допомога» Списку виробництв робіт професій і посад працівників робота яких пов'язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров'я що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 17 листопада 1997 р. № 1290 додаток 2 у редакції постанови Кабінету Міністрів від 13 травня 2003 р. № 679 зубні техніки мають право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю до 7 календарних днів як персонал медичний середній установ охорони здоров'я . Конкретна тривалість такої відпустки встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах ст. 8 Закону «Про відпустки» . Роз`яснення: Охорона праці № 1 2005