Згідно з Порядком розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві у разі нещасного випадку комісія зобов'язана протягом трьох діб провести розслідування та оформити відповідні документи. Які дії інженера з охорони праці у випадку, коли керівник потерпілого сповістив про факт нещасного випадку на виробництві через два тижні (потерпілий майже одужав)? Керівник робітника спочатку приховав факт нещасного випадку, але згодом з невідомих причин вирішив його оприлюднити та подати на розслідування.

Згідно з Порядком розслідування та ведення обліку нещасних випадків професійних захворювань і аварій на виробництві у разі нещасного випадку комісія зобов`язана протягом трьох діб провести розслідування та оформити відповідні документи. Які дії інженера з охорони праці у випадку коли керівник потерпілого сповістив про факт нещасного випадку на виробництві через два тижні потерпілий майже одужав ? Керівник робітника спочатку приховав факт нещасного випадку але згодом з невідомих причин вирішив його оприлюднити та подати на розслідування. Відповідно до п. 26 Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків професійних захворювань і аварій на виробництві затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 25.08.2004 р. № 1112 далі Порядок нещасний випадок про який своєчасно не було повідомлено безпосереднього керівника чи роботодавця потерпілого розслідується і береться на облік згідно з цим Порядком протягом місяця після надходження заяви потерпілого незалежно від строку коли він стався . Щодо керівника потерпілого який своєчасно не сповістив про факт нещасного випадку тобто приховав його то його як особу яка допустила порушення вимог вищезазначеного Порядку ст. 108 Порядку необхідно притягнути до відповідальності за порушення законодавства. Роз`яснення: Н. ЄМЕЛЬЯНОВА заступник начальника управління організації державного нагляду та обліку травматизму Держнаглядохоронпраці України Охорона праці № 8 2005