Деяким працівникам нашої експедиції (вантажнику, оператору з видобутку нафти) внаслідок нещасного випадку на виробництві МСЕК встановила втрату професійної працездатності (30-40%) і третю групу інвалідності, у зв'язку з чим вони переведені на роботу сторожами. Вищеназвані працівники зобов'язані щорічно проходити переопосвідчення у ЛТЕК, що вони і роблять. У той же час згідно з Положенням про медичний огляд працівників певних категорій (п. 1.7) вищезгадані працівники повинні проходити періодичні медичні огляди. Чи потрібно робити ці медогляди?

Деяким працівникам нашої експедиції вантажнику оператору з видобутку нафти внаслідок нещасного випадку на виробництві МСЕК встановила втрату професійної працездатності 30-40% і третю групу інвалідності у зв`язку з чим вони переведені на роботу сторожами. Вищеназвані працівники зобов`язані щорічно проходити переопосвідчення у ЛТЕК що вони і роблять. У той же час згідно з Положенням про медичний огляд працівників певних категорій п. 1.7 вищезгадані працівники повинні проходити періодичні медичні огляди. Чи потрібно робити ці медогляди? Під час проходження періодичних медичних оглядів працівники проходять певні обов'язкові медичні обстеження і їх оглядають відповідні спеціалісти. При зверненні працівника який підлягає періодичному медичному огляду у лікувально-профілактич- нии заклад з приводу погіршення стану здоров'я чи необхідності оформлення документів для проходження медико-соціальної експертизи він крім тих обстежень які необхідно пройти з приводу звернення проходить обстеження і огляд лікарів що передбачені при проходженні періодичних медичних оглядів. Дані про огляд та обстеження містяться у первинній медичній документації лікувально-профілактичного закладу. Тому таким хворим немає потреби повторно проходити обстеження і огляд лікарів під час планового періодичного медичного огляду оскільки вони його вже пройшли. Якщо під час планового періодичного медичного огляду виявиться що працівник який звертався протягом року у лікувально-профілактичний заклад не пройшов усіх необхідних обстежень він їх проходить під час планового періодичного медичного огляду. Роз`яснення: В. МАРУНИЧ начальник управління медико-соціальної експертизи Міністерства охорони здоров`я Охорона праці № 8 2005