Інструкцією зі складання планів ліквідації аварій (ПЛА) для кар 'єрів (розрізів) і збагачувальних фабрик, затвердженою наказом МНС України від 31.03.2003 р. № 87, передбачено, що ПЛА для фабрик узгоджуються з відповідними територіальними органами МНС і Держнаглядохоронпраці. Розроблений 11.12.2003р. для нашого підприємства ПЛА (на 5 років) був узгоджений з командиром З ВГРЗ, начальником СДПЧ-19 м. Макіївки, начальником Макіївської гірничотехнічної інспекції і начальником управління МНС м. Макіївки. Але управління МНС м. Макіївки вважає, що ПЛА необхідно обов'язково узгодити ще й з Головним управлінням МНС України і територіальним управлінням Держнаглядохоронпраці по Донецькій області, помилково вважаючи їх тими територіальними органами, які повинні узгоджувати ПЛА підприємств. Чи вірно це?

Інструкцією зі складання планів ліквідації аварій ПЛА для кар `єрів розрізів і збагачувальних фабрик затвердженою наказом МНС України від 31.03.2003 р. № 87 передбачено що ПЛА для фабрик узгоджуються з відповідними територіальними органами МНС і Держнаглядохоронпраці. Розроблений 11.12.2003р. для нашого підприємства ПЛА на 5 років був узгоджений з командиром З ВГРЗ начальником СДПЧ-19 м. Макіївки начальником Макіївської гірничотехнічної інспекції і начальником управління МНС м. Макіївки. Але управління МНС м. Макіївки вважає що ПЛА необхідно обов`язково узгодити ще й з Головним управлінням МНС України і територіальним управлінням Держнаглядохоронпраці по Донецькій області помилково вважаючи їх тими територіальними органами які повинні узгоджувати ПЛА підприємств. Чи вірно це? Відповідно до вищевказаної Інструкції кожне гірниче підприємство розробляє план ліквідації аварії далі ПЛА який погоджується командиром аварійно-рятувального загону та пожежної частини що обслуговують це підприємство. Крім того ПЛА для фабрик погоджується з відповідними територіальними органами Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи та Держнаглядохоронпраці п. 1.7 . П. 5 ст. 28 Закону України «Про правові засади цивільного захисту» визначено що спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань цивільного захисту МНС України здійснює свої повноваження через територіальні органи відповідно до адміністративно-територіального поділу до яких відносяться головні управління управління далі ГУ У МНС України в АР Крим областях містах Києві та Севастополі. П. 1 Типового положення про відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення районної районної у містах Києві та Севастополі державної адміністрації затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 5 вересня 2000 р. № 1386 визнано що управління відділ з надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення при державних адміністраціях у тому числі і в м. Макіївці є структурним підрозділом обласної міської державної адміністрації. Таким чином управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення не належить до територіальних підрозділів МНС України. Тому вимога УМНС України в м. Макіївці щодо погодження ПЛА в ГУ МНС України в Донецькій області повністю відповідає вимогам нормативних документів. Роз`яснення: В. КАЛЬЧЕНКО заступник міністра України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Охорона праці № 9 2005