Після проведення планової перевірки державним інспектором з охорони праці Держнаглядохоронпраці підприємству був виданий припис про необхідність навчання і атестації працівників, які виконують роботи з робочої платформи автогідропідйомника АГП-22. Автогідропідйомник використовується в нашій організації тільки для будівельних, малярних робіт та робіт з обслуговування світильників, а згідно з п. 6.5.11 Правил будови і безпечної експлуатації підйомників (НПАОП 0.00-1.36-03) зазначені роботи не забороняється виконувати з робочої платформи підйомника за умови додержання заходів щодо запобігання падіння працівників з робочої платформи, ураження їх електричним струмом, затиснення під час переміщення робочої платформи в стиснених умовах. Як бути в даній ситуації?

Після проведення планової перевірки державним інспектором з охорони праці Держнаглядохоронпраці підприємству був виданий припис про необхідність навчання і атестації працівників які виконують роботи з робочої платформи автогідропідйомника АГП-22. Автогідропідйомник використовується в нашій організації тільки для будівельних малярних робіт та робіт з обслуговування світильників а згідно з п. 6.5.11 Правил будови і безпечної експлуатації підйомників НПАОП 0.00-1.36-03 зазначені роботи не забороняється виконувати з робочої платформи підйомника за умови додержання заходів щодо запобігання падіння працівників з робочої платформи ураження їх електричним струмом затиснення під час переміщення робочої платформи в стиснених умовах. Як бути в даній ситуації? Вимоги п. 6.4.10 чинних Правил будови і безпечної експлуатації підйомників передбачають професійну підготовку машиністів підйомників працівників які керують підйомником з пульта керування встановленого на робочій платформі працівників які виконують роботи з робочої платформи слюсарів слюсарів-електриків електромеханіків налагоджувальників та стропальників. Зважаючи на те що працівники які виконують роботи з робочої платформи слюсарі слюсарі-електрики електромеханіки налагоджувальники та стропальники вже мають відповідні професії і пройшли професійне навчання проведення додаткової професійної підготовки не вимагається. Такі працівники відповідно до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці України від 26.01.2005 р. № 15 повинні проходити щороку спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці. Роз`яснення: П. ПОШКУРЛАТ начальник відділу нагляду в будівництві експлуатації підйомних споруд та котлонагляду Державного департаменту промислової безпеки охорони праці та гірничого нагляду МНС України Охорона праці № 9 2005