Який порядок оплати днів тимчасової непрацездатності працівникові підприємства внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві? Що повинні видавати потерпілому заклади охорони здоров'я з першого дня отримання травми невиробничого характеру -довідку чи листок непрацездатності?

Який порядок оплати днів тимчасової непрацездатності працівникові підприємства внаслідок захворювання або травми не пов`язаної з нещасним випадком на виробництві? Що повинні видавати потерпілому заклади охорони здоров`я з першого дня отримання травми невиробничого характеру -довідку чи листок непрацездатності? На виконання ст. 2 Закону «Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування» № 2213-111 від 11.01.2001 р. розроблено Порядок оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві який затверджено постановою Кабінету Міністрів від 06.05.2001 р. № 439. Відповідно до цього Порядку оплата перших п'яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві здійснюється у формі матеріального забезпечення за основним місцем роботи застрахованої особи залежно від її середньої заробітної плати та страхового стажу за рахунок коштів роботодавців. У наступні починаючи з шостого дні тимчасової непрацездатності надається допомога по тимчасовій непрацездатності за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Підставою для оплати тимчасової непрацездатності за всі дні є листок непрацездатності виданий в установленому порядку. Міністерством охорони здоров'я розроблено проект нової Інструкції про порядок видачі документів що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян. Проектом передбачається надавати листок непрацездатності при травмі невиробничого характеру з першого дня. До ії затвердження Міністерством охорони здоров'я листом від 14.06.2001 р. № 3.05-16/528 рекомендовано закладам охорони здоров'я видавати листок непрацездатності починаючи з першого дня отримання травми невиробничого характеру. Необхідно зазначити що відповідно до п. 4 зазначеного Порядку застрахованій особі не оплачуються дні тимчасової непрацездатності у зв'язку із захворюванням або травмою що сталися внаслідок алкогольного наркотичного токсичного сп'яніння або пов'язаних з ним дій. Роз`яснення: Н. ІЩУК головний спеціаліст відділу соціального страхування у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності Міністерства праці та соціальної політики Науково-виробничий журнал «Охорона праці» №8 2001