Чи має право на знижку до страхового внеску підприємство, якщо протягом 2000 р. і на початку 2001 р. на ньому не було жодного нещасного випадку та професійного захворювання?

Чи має право на знижку до страхового внеску підприємство якщо протягом 2000 р. і на початку 2001 р. на ньому не було жодного нещасного випадку та професійного захворювання? Відповідно до частин десятої та п'ятнадцятої ст. 47 Закону «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання які спричинили втрату працездатності» розмір страхового внеску залежить від класу професійного ризику виробництва до якого віднесено підприємство знижки до нього за низький рівень травматизму професійної захворюваності та належний стан охорони праці чи надбавки за високий рівень травматизму професійної захворюваності та неналежний стан охорони праці . Якщо на страхувальника протягом календарного року накладався штраф за порушення законодавства про охорону праці він втрачає право на знижку страхового тарифу. Пунктом 20 Порядку визначення страхових тарифів для підприємств установ та організацій на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 13.09.2000 р. № 1423 із змінами внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів від 16.05.2001 р. № 527 передбачається що знижки чи надбавки до страхового внеску застосовуються Фондом з урахуванням результатів роботи підприємства за минулий календарний рік. При цьому враховуються витрати Фонду на відшкодування шкоди потерпілим на підприємстві суми страхових внесків підприємства за минулий календарний рік тощо. З урахуванням положень вищезазначених законодавчих та нормативних актів Фонд провадитиме знижки чи надбавки до страхових внесків страхувальників після затвердження відповідного порядку їх застосування. Роз`яснення: О. БУБУЙОК в. о. заступника директора виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Науково-виробничий журнал «Охорона праці» №10 2001