Хто і як сплачує страхові суми та надає соціальні послуги застрахованим, які потерпіли на виробництві до 1 квітня 2001 року, якщо підприємство не передало в установленому порядку Фонду соціального страхування від нещасних випадків необхідні документи на потерпілих, а розмір страхового внеску цього підприємства менший від суми його страхових виплат?

Хто і як сплачує страхові суми та надає соціальні послуги застрахованим які потерпіли на виробництві до 1 квітня 2001 року якщо підприємство не передало в установленому порядку Фонду соціального страхування від нещасних випадків необхідні документи на потерпілих а розмір страхового внеску цього підприємства менший від суми його страхових виплат? На це запитання листом від 14 червня 2001 р. № 03-3/2771-020-6 виконавчій дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків відповіла заступник Міністра праці та соціальної політики Олена Гаряча. Відповідно до підпункту 2 статті 7 Закону про страхові тарифи на соціальне страхування від нещасного випадку до передачі справ Фонду потерпілі на виробництві отримують страхові виплати у свого роботодавця в рахунок страхових внесків. Для виконання цієї норми Закону деякі підприємства не мають достатніх коштів і не можуть забезпечити всіх страхових виплат замість Фонду. Наприклад вугільні підприємства які зробили в цих межах страхові виплати не мають можливості вишукати додаткові кошти на покриття витрат що перевищують страхові внески. В цьому випадку Фонд повинен зарахувати їх у рахунок сплати наступного періоду або відшкодувати підприємству ці додаткові видатки. Якщо додаткові видатки підприємств не будуть відшкодовуватися Фондом з'являтиметься заборгованість по страхових виплатах і витрати на компенсацію громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати має понести Фонд. З метою недопущення зростання заборгованості по регресних позовах і додаткових витрат Фонду на компенсацію за порушення термінів виплат пропонуємо виконавчій дирекції Фонду терміново видати наказ який регламентуватиме дію пункту 6.7 Інструкції про порядок перерахування обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України. Роз`яснення: Відповідає директор Департаменту політики державного соціального страхування Міністерства праці та соціальної політики Олена СКРИПНИК. Науково-виробничий журнал «Охорона праці» №8 2001