Стаття 4 Закону про страхові тарифи на соціальне страхування від нещасного випадку передбачає, що «для бюджетних установ та організацій, які фінансуються або дотуються з бюджету, страхові тарифи встановлюються в розмірі 0,2 відсотка від сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників...». Чи поширюється дія цієї статті на підприємство будь-якої галузі, якщо воно одержує фінансову підтримку з державного або місцевого бюджету?

Стаття 4 Закону про страхові тарифи на соціальне страхування від нещасного випадку передбачає що «для бюджетних установ та організацій які фінансуються або дотуються з бюджету страхові тарифи встановлюються в розмірі 0 2 відсотка від сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників...». Чи поширюється дія цієї статті на підприємство будь-якої галузі якщо воно одержує фінансову підтримку з державного або місцевого бюджету? Ні не поширюється. Міністерство фінансів роз'яснило що зазначена стаття поширюється лише на бюджетні установи та організації які повністю або частково фінансуються з бюджету і не стосується суб'єктів підприємницької діяльності які створені і діють відповідно до Закону «Про підприємства в Україні». Роз`яснення: Відповідає начальник Управління загальнообов`язкового державного соціального страхування Міністерства праці та соціальної політики Г. ЛЕСЕНКО. Науково-виробничий журнал «Охорона праці» №8 2001