З якого часу встановлюється ступінь втрати потерпілим професійної працездатності: з дня його травмування (професійного захворювання) чи з дня проведення медико-соціальної експертизи стану його здоров'я?

З якого часу встановлюється ступінь втрати потерпілим професійної працездатності: з дня його травмування професійного захворювання чи з дня проведення медико-соціальної експертизи стану його здоров`я? На цей запит листом від 7 червня 2001 р. № 16.06.16/520 нам відповів заступник Міністра охорони здоров'я Ю. Поляченко. Повідомляємо що пунктом ЗО Положення про меди-ко-соціальну експертизу затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 22.02.92 р. № 83 та пунктом 7 постанови Кабінету Міністрів від 04.04.94 р. № 221 «Порядок організації та проведення медико-соціальної експертизи втрати працездатності» передбачено встановлення групи інвалідності з дня надходження документів на МСЕК. Проценти втрати працездатності також визначаються з цього дня. Роз`яснення: Відповідає начальник Управління загальнообов`язкового державного соціального страхування Міністерства праці та соціальної політики Г. ЛЕСЕНКО. Науково-виробничий журнал «Охорона праці» №8 2001