Потерпілому на виробництві встановлено професійне захворювання 20 березня 2001 р. Хто повинен сплачувати йому одноразову допомогу: роботодавець чи Фонд соціального страхування від нещасних випадків?

Потерпілому на виробництві встановлено професійне захворювання 20 березня 2001 р. Хто повинен сплачувати йому одноразову допомогу: роботодавець чи Фонд соціального страхування від нещасних випадків? Відповідно до статті 40 Закону про соціальне страхування від нещасного випадку одноразова допомога потерпілому виплачується з дня визначення МСЕК стійкої втрати професійної працездатності. При цьому стійкою втратою працездатності вважається будь-яка втрата професійної працездатності визначена МСЕК . Таким чином якщо МСЕК визначено дату стійкої втрати професійної працездатності 20 березня 2001 р. то одноразову допомогу повинен сплачувати роботодавець а не Фонд. Роз`яснення: Відповідає начальник Управління загальнообов`язкового державного соціального страхування Міністерства праці та соціальної політики Г. ЛЕСЕНКО. Науково-виробничий журнал «Охорона праці» №8 2001