"У 2004—2005 pp. на нашому підприємстві проведено розслідування шести нещасних випадків, що сталися у 1984— 1999 pp. з працівниками підприємства, за їхніми заявами відповідно до вимог п. 26 Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві. Згідно з п. 11 Порядку до складу комісії включається представник робочого органу виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань (далі — Фонд) за місцем знаходження підприємства. Проте начальник місцевого відділення Фонду відмовляється брати участь у розслідуванні нещасних випадків, що сталися до 01.04.2001 p., вважаючи, що встановлення факту зв'язку нещасних випадків з виробництвом визначається судом, і за рішенням суду, якщо встановлено зв'язок нещасного випадку з виробництвом, підприємство розслідує нещасний випадок і складає акт за формою Н-1. Як бути у цьому випадку?"

"У 2004 2005 pp. на нашому підприємстві проведено розслідування шести нещасних випадків що сталися у 1984 1999 pp. з працівниками підприємства за їхніми заявами відповідно до вимог п. 26 Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків професійних захворювань і аварій на виробництві. Згідно з п. 11 Порядку до складу комісії включається представник робочого органу виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань далі Фонд за місцем знаходження підприємства. Проте начальник місцевого відділення Фонду відмовляється брати участь у розслідуванні нещасних випадків що сталися до 01.04.2001 p. вважаючи що встановлення факту зв'язку нещасних випадків з виробництвом визначається судом і за рішенням суду якщо встановлено зв'язок нещасного випадку з виробництвом підприємство розслідує нещасний випадок і складає акт за формою Н-1. Як бути у цьому випадку?" В. Качко заст. голови правління з охорони праці ВАТ «Марганецький ГЗК» Дніпропетровська область "Згідно з вимогами п. 26 Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків професійних захворювань і аварій на виробництві далі Порядок затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 25.08.2004 р. № 1112 нещасний випадок про який своєчасно не було повідомлено безпосереднього керівника чи роботодавця потерпілого або внаслідок якого втрата працездатності настала не одразу розслідується і береться на облік згідно з цим Порядком незалежно від строку коли він стався . У разі реорганізації підприємства на якому стався такий випадок розслідування проводиться його правонаступником а у разі ліквідації підприємства встановлення факту нещасного випадку розглядається у судовому порядку. У згаданому випадку ліквідації підприємства не було тому потреби у судовому розгляді немає. У разі проведення повторного розслідування нещасного випадку застосовується нормативно-правовий акт який діяв на момент настання нещасного випадку і за яким проводилось попереднє розслідування. Якщо нещасний випадок розслідується вперше застосовується нормативно-правовий акт який діє на час проведення розслідування. Що стосується участі представника робочого органу виконавчої дирекції Фонду то це питання регламентовано діючим Порядком." Роз`яснення: М. САВАРИН голова Держпром-гірнагляду МНС України Охорона праці № 2 2006