Відповідно до cm. 60 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.91 р. № 1788-ХІІ (із змінами до Закону від 10.07.2003р. № 110-IV) робота в лепрозорних і протичумних закладах охорони здоров'я, в інших інфекційних закладах (відділеннях) охорони здоров'я, патологоанатомічних і реанімаційних відділеннях закладів охорони здоров'я зараховується до стажу роботи в подвійному розмірі. Зараховується чи ні стаж роботи в подвійному розмірі у вищевказаних закладах з 01.01.2004 р. — після вступу в дію Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003р. № 1058-IV?

"Відповідно до cm. 60 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.91 р. № 1788-ХІІ із змінами до Закону від 10.07.2003р. № 110-IV робота в лепрозорних і протичумних закладах охорони здоров'я в інших інфекційних закладах відділеннях охорони здоров'я патологоанатомічних і реанімаційних відділеннях закладів охорони здоров'я зараховується до стажу роботи в подвійному розмірі. Зараховується чи ні стаж роботи в подвійному розмірі у вищевказаних закладах з 01.01.2004 р. після вступу в дію Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003р. № 1058-IV?" І. Ярмульський інженер з охорони праці м. Сквира Київська область "Згідно із ст. 24 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» періоди трудової діяльності що враховувались до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах передбачених законодавством що діяло раніше. Відповідно до Закону «Про внесення змін до статті 60 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 10.07.2003 p. № 1110-IV який набрав чинності з 15.08.2003 р. до стажу роботи у подвійному розмірі зараховується робота в лепрозорних і протичумних закладах охорони здоров'я у закладах відділеннях з лікування осіб заражених вірусом імунодефіциту людини або хворих на СНІД в інших інфекційних закладах відділеннях охорони здоров'я у патологоанатомічних і реанімаційних відділеннях закладів охорони здоров я а також у психіатричних закладах охорони здоров'я. Для визначення права на пенсію спеціальний стаж як до 01.01.2004 p. так і після цієї дати зараховується за даними трудової книжки тобто з 1 січня 2004 р. також застосовується пільгове обчислення стажу роботи за нормами ст. 60 Закону «Про пенсійне забезпечення». Для обчислення розміру пенсії визначення коефіцієнта страхового стажу страховий стаж до 01.01.2004 р. зараховується за даними трудової книжки з урахуванням пільгового обчислення за нормами ст. 60 Закону «Про пенсійне забезпечення» а з 01.01.2004 р. відповідно до ст. 24 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» за даними персоніфікованого обліку пропорційно сплаченим страховим внескам." Роз`яснення: О. ЗАРУДНИЙ заступник Голови правління Пенсійного фонду України Охорона праці № 2 2006