Яка тривалість щорічної відпустки у працівників, які надають медичну допомогу хворим на активні форми туберкульозу, зокрема у лікарів-фтизіатрів і лікарів-рентгенологів?

Яка тривалість щорічної відпустки у працівників які надають медичну допомогу хворим на активні форми туберкульозу зокрема у лікарів-фтизіатрів і лікарів-рентгенологів? Із телефонних запитів "Відповідно до ст. 23 Закону «Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз» працівники які надають медичну допомогу хворим на активні форми туберкульозу працюють із живими збудниками туберкульозу чи матеріалами що їх містять мають право на щорічну відпустку тривалістю не менш як 36 календарних днів. Термін «щорічна відпустка» як вид відпусток визначений ст. 4 Закону «Про відпустки» і включає в себе основну відпустку ст. 6 цього Закону додаткову відпустку за роботу із шкідливими та важкими умовами праці ст. 7 цього Закону додаткову відпустку за особливий характер праці ст. 8 цього Закону інші додаткові щорічні відпустки передбачені законодавством. Отже відповідні щорічні додаткові відпустки працівникам зазначеним у ст. 23 Закону «Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз» не надаються оскільки ці відпустки вже включені до тривалості щорічної відпустки. У зв'язку з тим що зазначеною статтею не обумовлені конкретні назви професій тому і право на відпустку загальною тривалістю не менш як 36 календарних днів можуть мати як лікарі- фтизіатри так і лікарі-рентгенологи за умови зайнятості їх на роботах передбачених цією статтею Закону. Крім того лікарі-фтизіатри які систематично виконують рентгенодіагностичні дослідження мають право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці ст. 8 Закону «Про відпустки» тривалістю до 11 календарних днів. При цьому загальна тривалість щорічної відпустки становить 35 календарних днів 24 календарні дні основної відпустки плюс 11 календарних днів додаткової . Отже у даному випадку можна скористатися правом вибору отримання відпустки тривалістю 35 календарних днів згідно із Законом «Про відпустки» або 36 календарних днів згідно із Законом «Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз»." Роз`яснення: Охорона праці №3 2006