Я працюю електрогазозварником (що відповідає запису в трудовій книжці), робоче місце атестовано (є запис у трудовій книжці). Зайнятість на зварювальних роботах в окремі дні становить 40—50% робочого часу, бувають дні, коли з різних причин (кліматичні умови, відсутність роботи) зовсім не працюю за своєю професією. Чи може це позначитися під час виходу на пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 2 з 55 років та як нараховуватиметься стаж: роботи в шкідливих умовах праці, якщо на підприємстві виписуються змінні завдання?

Я працюю електрогазозварником що відповідає запису в трудовій книжці робоче місце атестовано є запис у трудовій книжці . Зайнятість на зварювальних роботах в окремі дні становить 40 50% робочого часу бувають дні коли з різних причин кліматичні умови відсутність роботи зовсім не працюю за своєю професією. Чи може це позначитися під час виходу на пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 2 з 55 років та як нараховуватиметься стаж: роботи в шкідливих умовах праці якщо на підприємстві виписуються змінні завдання? А. Грищук електрогазозварник м. Мелітополь Запорізька область "Прикінцевими положеннями Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено що до запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди пенсії застрахованим особам які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 2 виробництв робіт професій посад і показників затвердженим Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць які мали право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах призначаються за нормами цього Закону у разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу передбаченого Законом «Про пенсійне забезпечення». Відповідно до пункту «б» ст. 13 Закону «Про пенсійне забезпечення» право на пенсію на пільгових умовах мають працівники зайняті повний робочий день на роботах із шкідливими і важкими умовами праці -за Списком № 2 виробництв робіт професій посад і показників затверджуваним Кабінетом Міністрів і за результатами атестації робочих місць: чоловіки після досягнення 55 років і за стажу роботи не менше ніж 25 років з них не менше ніж 12 років і шість місяців на зазначених роботах. Під повним робочим днем треба розуміти виконання робіт в умовах передбачених Списками не менше 80% робочого часу встановленого для працівників даного виробництва професії чи посади з урахуванням підготовчих допоміжних поточних ремонтних робіт пов'язаних з виконанням своїх трудових обов'язків. У разі неритмічної роботи підприємства чи організації підрахунок пільгового стажу здійснюється в такому порядку: загальна кількість днів протягом яких працівник повний робочий день був зайнятий на роботах із шкідливими умовами праці ділиться на 25 4 при шестиденному робочому тижні і на 21 2 при п'ятиденному робочому тижні." Роз`яснення: Н. ШАМБІР директор Департаменту пенсійного забезпечення Міністерства праці та соціальної політики Охорона праці № 4 2006