Положеннями п. 9.2.10 Правил будови і безпечної експлуатації парових і водогрійних котлів, затверджених наказом Держнагляд-охоронпраці від 26.05.94 р. № 51, визначено, що забороняється залишати котел без постійного нагляду з боку обслуговуючого персоналу під час його роботи, а в п. 9.2.11 цих Правил сказано, що допускається експлуатація котлів без постійного нагляду за їх роботою обслуговуючим персоналом, що дає змогу адміністрації підприємства доручати оператору котельні обслуговувати печі основного цеху, які розташовані в іншому приміщенні. Чи не суперечать вимоги п. 9.2.10 положенням п. 9.2.11 Правил?

Положеннями п. 9.2.10 Правил будови і безпечної експлуатації парових і водогрійних котлів затверджених наказом Держнагляд-охоронпраці від 26.05.94 р. № 51 визначено що забороняється залишати котел без постійного нагляду з боку обслуговуючого персоналу під час його роботи а в п. 9.2.11 цих Правил сказано що допускається експлуатація котлів без постійного нагляду за їх роботою обслуговуючим персоналом що дає змогу адміністрації підприємства доручати оператору котельні обслуговувати печі основного цеху які розташовані в іншому приміщенні. Чи не суперечать вимоги п. 9.2.10 положенням п. 9.2.11 Правил? С. Лесик оператор котельні Черкаська область "Відповідно до вимог ДНАОП 0.00-1.08-94 Правила будови і безпечної експлуатації парових і водогрійних котлів керівництво підприємства повинно забезпечити утримання котлів у справному стані та безпечні умови їх експлуатації шляхом організації належного обслуговування. З цією метою власник зобов'язаний встановити такий порядок щоб персонал на який покладено обов'язки з обслуговування котлів вів ретельне спостереження за дорученим йому устаткуванням розробити і затвердити виробничу інструкцію для персоналу який обслуговує котли на підставі Типової інструкції для персоналу котельні та Інструкції з монтажу і експлуатації заводу виготівника котла з урахуванням компоновки устаткування. Забороняється доручати оператору котельні який перебуває на чергуванні виконання під час роботи котла інших робіт не передбачених інструкцією. Допускається експлуатація котлів без постійного нагляду за їх роботою обслуговуючим персоналом але тільки за умови наявності автоматики сигналізації і захистів що забезпечують нормальний режим роботи ліквідацію аварійних ситуацій а також зупинку котла у разі порушень режиму його роботи які можуть призвести до пошкодження котла. Експлуатація котлів без постійного нагляду має бути передбачена проектом за умови виконання вищезазначених вимог." Роз`яснення: В. ПЛЕТНЬОВ заступник голови Держпромгірнагляду МНС України Охорона праці № 4 2006