У сім'ї начальника охорони нашого підприємства у цьому році народилася дитина. Його дружина не працює, і тому він звернувся до відділу соціального захисту населення з проханням надати сім'ї одноразову допомогу у зв'язку з народженням дитини, але йому відмовили, мотивуючи це тим, що вирішувати це питання йому необхідно на підприємстві, де він працює. Чи вірно це?

У сім'ї начальника охорони нашого підприємства у цьому році народилася дитина. Його дружина не працює і тому він звернувся до відділу соціального захисту населення з проханням надати сім'ї одноразову допомогу у зв'язку з народженням дитини але йому відмовили мотивуючи це тим що вирішувати це питання йому необхідно на підприємстві де він працює. Чи вірно це? Л. Нечепуренко працівник бухгалтера товариства з обмеженою відповідальністю м. Торез Донецька область "Відповідно до ст. 40 Закону «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами зумовленими народженням та похованням» застрахованій особі одному з батьків дитини усиновителю чи опікуну при народжен- ні дитини надається одноразова допомога. Відповідно до п. З Порядку призначення і виплати допомоги при народженні дитини особам застрахованим у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування застрахованим особам допо- мога призначається та виплачується за основним місцем роботи за рахунок сплачених страхових внесків. Таким чином батько дитини працівник вашого підприємства як застрахована особа має право на одержання цієї допомоги за місцем роботи за умови подання необхідних документів: заяви про призначення допомоги; копії свідоцтва про народження дитини; довідки про народження дитини виданої державним органом реєстрації актів цивільного стану." Роз`яснення: Т. АНТОНЕНКО директор Департаменту політики державного соціального страхування Міністерства праці та соціальної політики Охорона праці № 5 2006