У нашому порту під час виконання вантажно-розвантажувальних робіт використовуються стропи ланцюгові, які складають за допомогою механічних сполучних пристроїв. Чи може виконувати обов'язки експерта під час заключного контролю згідно з п. 6.2.1 ДСТУ EN—818-4-2001 представник порту, атестований на знання Правил будови і безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів?

"У нашому порту під час виконання вантажно-розвантажувальних робіт використовуються стропи ланцюгові які складають за допомогою механічних сполучних пристроїв. Чи може виконувати обов'язки експерта під час заключного контролю згідно з п. 6.2.1 ДСТУ EN 818-4-2001 представник порту атестований на знання Правил будови і безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів?" В. Красножон головний інженер ДП «Севастопольський морський рибний порт» "Виготовлення та випробування стропів відповідно до Порядку видачі дозволів Державним комітетом з нагляду за охороною праці та його територіальними органами затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 15.10.2003 р. № 1631 належать до робіт підвищеної небезпеки. Виконання цих робіт може здійснюватись лише після отримання підприємством відповідних дозволів. У зв'язку з тим що випробування нововиготовлених стропів належить до робіт підвищеної небезпеки то згідно з п. 10 Порядку проведення огляду випробування та експертного обстеження технічного діагностування машин механізмів устаткування підвищеної небезпеки затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 26.05.2004 р. № 687 їх випробування має проводити уповноважена організація визначена рішенням Держпромгірнагляду. Проведення робіт з випробувань та неруйнівного контролю відповідно до технологічних процесів з виготовлення стропів можуть виконувати фахівці підприємства навчені в установленому порядку." Роз`яснення: П. ПОШКУРЛАТ начальник відділу нагляду в будівництві за підйомними спорудами та котлонагляду Держпромгірнагляду МНС України Охорона праці № 6 2006