В аварійно-диспетчерській службі, яка обслуговує внутрішні інженерні мережі житлових будинків, працюють 10 водив, і всі вони за рахунок служби в березні 2006р. пройшли медогляд (у т. ч. лікарями психдиспансеру та наркодиспансеру) з видачею довідок на 3 роки. Чи повинні вони в цьому ж році проходити ще один медогляд згідно з положенням про медичний огляд працівників? Чому для ДА1 достатньо медогляду 1 раз на 3 роки, а «Положення...» вимагає щорічного?

"В аварійно-диспетчерській службі яка обслуговує внутрішні інженерні мережі житлових будинків працюють 10 водив і всі вони за рахунок служби в березні 2006р. пройшли медогляд у т. ч. лікарями психдиспансеру та наркодиспансеру з видачею довідок на 3 роки. Чи повинні вони в цьому ж році проходити ще один медогляд згідно з положенням про медичний огляд працівників? Чому для ДА1 достатньо медогляду 1 раз на 3 роки а «Положення...» вимагає щорічного?" В. Шаркий головний інженер аварійно-диспетчерської служби Полтавського житлово-комунального господарства "Відповідно до п. 2.6 наказу Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства внутрішніх справ України від 05.06.2000 р. № 124/345 «Про затвердження Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів» термін дії медичної довідки щодо придатності до керування транспортним засобом становить 3 роки але може бути обмежений у разі виявлення медичних протипоказань згідно з Переліком та у разі закінчення терміну дії поданого громадянином сертифіката про проходження обов'язкового профілактично-наркологічного огляду. Відповідно до положень наказу МОЗ України від 31.03.94 р. № 45 «Про затвердження Положення про порядок проведення медичних оглядів працівників певних категорій» та наказу МОЗ СРСР від 29.09.89 р. № 555 «Про удосконалення системи медичних оглядів працюючих та водіїв індивідуальних транспортних засобів» з урахуванням того що водії автотранспорту працюють з тетраетилсвинцем вони підлягають періодичному медичному огляду один раз на рік." Роз`яснення: В. ЛИСАК начальник управління охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації Охорона праці № 8 2006