У 2005 р. на нашому підприємстві проведено атестацію робочих місць за умовами праці для білетних касирів. За результатами атестації встановлено, що білетні касири 80% робочого часу працюють на комп'ютері. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 17.11.97 р. № 1290 працівникам, які працюють на електронно-обчислювальних машинах, передбачена додаткова відпустка за особливий характер роботи тривалістю 4 календарних дні. Керівництво залізниці вважає, що білетні касири не мають права на додаткову відпустку, оскільки працюють на комп'ютері, а не на обчислювальних машинах. Чи є правомірними дії керівництва залізниці?

У 2005 р. на нашому підприємстві проведено атестацію робочих місць за умовами праці для білетних касирів. За результатами атестації встановлено що білетні касири 80% робочого часу працюють на комп'ютері. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 17.11.97 р. № 1290 працівникам які працюють на електронно-обчислювальних машинах передбачена додаткова відпустка за особливий характер роботи тривалістю 4 календарних дні. Керівництво залізниці вважає що білетні касири не мають права на додаткову відпустку оскільки працюють на комп'ютері а не на обчислювальних машинах. Чи є правомірними дії керівництва залізниці? Білетні касири станції Маріуполь Донецької залізниці "Усім працівникам які працюють на електронно-обчислювальних та обчислювальних машинах до яких належить і персональний комп'ютер і яким тривалість щорічної відпустки не визначена іншими актами законодавства надається право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю до чотирьох календарних днів згідно з підрозділом «Інші види виробництв» розділу XXII «Загальні професії за всіма галузями господарства» п. 58 Списку виробництв робіт професій і посад працівників робота яких пов'язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров'я що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 17.11.97 р. № 1290 у редакції постанови Кабінету Міністрів від 13.05.2003 р. № 679 із змінами внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів від 16.12.2004р. № 1674 . Ст. 8 Закону «Про відпустки» передбачено що конкретна тривалість таких відпусток встановлюється колективним або трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах. Відповідно до пп. 6 і 7 Порядку застосування зазначеного вище Списку затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики від 30.01.98 р. № 16 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції 30.01.98 р. за № 58/2498 із змінами затверд-женими наказом Мінпраці від 04.06.2003 р. № 150 і зареєстрованими в Мін'юсті 18.06.2003 р. за № 496/7817 додаткова відпустка за особливий характер праці надається пропорційно фактично відпрацьованому часу. У розрахунок часу що дає право працівникові на таку відпустку зараховуються дні коли він фактично був зайнятий на роботах з особливим характером праці не менше половини тривалості робочого дня встановленого для працівників цих виробництв цехів професій посад. Облік часу відпрацьованого в зазначених умовах здійснюється власником або уповноваженим ним органом." Роз`яснення: Охорона праці № 10 2006