Наприкінці 2005 p. no дорозі додому після роботи під нас переходу дороги о 18 год 15 хв легковим автомобілем було збито робітницю будівельної компанії «Консоль», яка одержала при цьому тяжкі травми — переломи лівого передпліччя, правої гомілки, черепно-мозкову травму, численні травми обличчя та тіла. Потерпіла й досі перебуває на амбулаторному лікуванні. Акт про нещасний випадок за формою НТ складено (після наполягання керівника сектора охорони праці міськвиконкому). Які пільги чи компенсації вона може мати від держави та будівельної компанії?

"Наприкінці 2005 p. no дорозі додому після роботи під нас переходу дороги о 18 год 15 хв легковим автомобілем було збито робітницю будівельної компанії «Консоль» яка одержала при цьому тяжкі травми переломи лівого передпліччя правої гомілки черепно-мозкову травму численні травми обличчя та тіла. Потерпіла й досі перебуває на амбулаторному лікуванні. Акт про нещасний випадок за формою НТ складено після наполягання керівника сектора охорони праці міськвиконкому . Які пільги чи компенсації вона може мати від держави та будівельної компанії?" О. Васильєв начальник відділу охорони праці ЗАТ «Продмаш» АР Крим "Ст. 34 Закону «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами зумовленими народженням та похованням» далі базовий Закон передбачено що у разі настання тимчасової непрацездатності не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві надається допомога по тимчасовій непрацездатності яка повністю або частково компенсує втрату заробітної плати доходу . Зазначена допомога виплачується застрахованим особам залежно від страхового стажу в таких розмірах: 60% середньої заробітної плати доходу при страховому стажі до п'яти років; 80% середньої заробітної плати доходу при страховому стажі від п'яти до восьми років; 100% середньої заробітної плати доходу -при страховому стажі понад вісім років; 100% середньої заробітної плати доходу незалежно від страхового стажу застрахованим особам віднесеним до 1 4 категорій осіб які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та особам на яких поширюється дія Закону. Іншого базовим Законом не передбачено. Що стосується відшкодування втрати працездатності потерпілому внаслідок дорожньо-транспортної пригоди то відповідно до Цивільного кодексу України організація чи громадяни діяльність яких пов'язана з підвищеною небезпекою для оточення транспортні організації власники автомобілів та ін. зобов'язані відшкодовувати шкоду заподіяну джерелом підвищеної небезпеки якщо не доведуть що шкода виникла внаслідок непереборної сили або умислу потерпілого. Це питання вирішується в судовому порядку." Роз`яснення: Т.АНТОНЕНКО директор департаменту політики державного соціального страхування Міністерства праці та соціальної політики Охорона праці № 10 2006