На нашому підприємстві трапився нещасний випадок, і відповідно до НПАОП0.00-6.02-04 наказом керівника підприємства створено комісію з розслідування. У процесі розслідування нещасного випадку головою комісії було виявлено, що один із членів комісії є близьким родичем особи, яка відповідала за безпечне виконання робіт на дільниці, де трапився нещасний випадок. У НПА ???. 00-6.02-04 нічого не сказано, як діяти в таких випадках. На підставі якого документа наказом керівника підприємства можна вивести заінтересовану особу зі складу комісії і ввести іншу?

"На нашому підприємстві трапився нещасний випадок і відповідно до НПАОП0.00-6.02-04 наказом керівника підприємства створено комісію з розслідування. У процесі розслідування нещасного випадку головою комісії було виявлено що один із членів комісії є близьким родичем особи яка відповідала за безпечне виконання робіт на дільниці де трапився нещасний випадок. У НПА ???. 00-6.02-04 нічого не сказано як діяти в таких випадках. На підставі якого документа наказом керівника підприємства можна вивести заінтересовану особу зі складу комісії і ввести іншу?" П. Ваник провідний інженер відділу охорони праці м. Нетішин Хмельницька область "Відповідно до ст. 22 Закону «Про охорону праці» від 21.11.2002 р. № 229-IV далі Закон роботодавець повинен організувати розслідування та вести облік нещасних випадків професійних захворювань і аварій відповідно до положення що затверджується Кабінетом Міністрів. Усі вимоги цієї статті Закону конкретизовані у Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків професійних захворювань і аварій на виробництві НПАОП 0.00-6.02-04 затвердженому постановою Кабінету Міністрів від 25.08.2004 р. № П 12 у п. 11 якого визначено склад комісії з розслідування нещасного випадку до якого не може включатися керівник робіт який безпосередньо відповідає за стан охорони праці на робочому місці де стався нещасний випадок. При цьому Порядком не встановлено обмежень стосовно родинних стосунків членів комісії з особами відповідальними за стан охорони праці. Враховуючи вищезазначене правових підстав для заміни роботодавцем члена комісії який має родинні стосунки з особою відповідальною за безпечне виконання робіт на дільниці де стався нещасний випадок немає." Роз`яснення: Н. ЄМЕЛЬЯНОВА заступник начальника управління організації державного нагляду та обліку травматизму Держпромгірнагляду України Охорона праці № 11 2006