Відповідно до п. 8.4.4 ДНАОП 1.1.10-1.04-01 (Правила безпечної роботи з інструментом і пристроями) кожний бачок для гасу для гасорізальних робіт повинен випробовуватися гідравлічним тиском 1 МПа під час введення в експлуатацію та періодично — нерідше 1 разу на 12 місяців. Чи має право підприємство (за наявності випробувального стенда, відповідної інструкції) самостійно проводити гідравлічні випробування бачків для гасу?

"Відповідно до п. 8.4.4 ДНАОП 1.1.10-1.04-01 Правила безпечної роботи з інструментом і пристроями кожний бачок для гасу для гасорізальних робіт повинен випробовуватися гідравлічним тиском 1 МПа під час введення в експлуатацію та періодично нерідше 1 разу на 12 місяців. Чи має право підприємство за наявності випробувального стенда відповідної інструкції самостійно проводити гідравлічні випробування бачків для гасу?" С. Філіппов заступник директора з охорони праці СП ГЗФ «Самсонівська» ВАТ «Краснодонвигілля» Луганська область "Підприємство має право самостійно виконувати гідравлічні випробування бачків для гасу за наявності випробувального стенда та необхідних інструкцій за умови виконання таких вимог: 1. Наявність дозволу Держпром-гірнагляду на виконання цього виду робіт у відповідності з вимогами постанови Кабінету Міністрів від 15.10.2003 р. № 1631 «Про затвердження «Порядку видачі дозволів Державним комітетом з нагляду за охороною праці та його територіальними органами». 2. Зазначені вище роботи можуть виконуватись фахівцями які в установленому порядку пройшли спеціальне навчання склали екзамен та мають відповідні посвідчення." Роз`яснення: Охорона праці № 12 2006